AiLeVaDiSi FoRuM  

Go Back   AiLeVaDiSi FoRuM > GeneL Forum > AileVadisi öğrenci Yardım

AileVadisi öğrenci Yardım Bu forum altında senelik ödevlerden üni sorularına kadar her çeşit paylaşım yapıLa biLir

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10-05-2008, 07:25 AM   #1 (permalink)
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 2
sudem210 Ne iyi ne kötü arasında karar verecek
Standart öğretmenlik uygulaması raporları

arkadaslar bana ogretmenlık uygulaması raporları lasımm yardımcı olursanız cok sevınırım turkce ogrt 4 sınıftayımm
sudem210 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-05-2008, 07:29 AM   #2 (permalink)
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 2
sudem210 Ne iyi ne kötü arasında karar verecek
Standart Re: öğretmenlik uygulaması raporları

Alıntı:
sudem210 Nickli Üyeden Alıntı
arkadaslar bana ogretmenlık uygulaması raporları lasımm yardımcı olursanız cok sevınırım turkce ogrt 4 sınıftayımm
sudem210 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-05-2008, 08:10 AM   #3 (permalink)
 
PoSTaCı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
Bulunduğu yer: MisTanbUL
Mesajlar: 32,032
PoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to behold
Standart

STAJ 2. DÖNEM : ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI (tüm bilgiler : www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi” )

Aşağıdaki staj bilgilerini okurken,okul deneyimi 2 ve öğretmenlik uygulaması dersi kitabınızı da yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.Yazı içerisindeki sayfa numaraları bu kitabındır.Burada yazan tüm bilgiler sadece,bu kitaptan yapılan çıkarımlardır.

4.sınıf okul deneyimi 2 ve öğretmenlik uygulaması dersi (staj) 2.dönemi öğretmenlik uygulaması olarak adlandırılır.

STAJ MESELESİ (NE,NE ZAMAN,NASIL HAZIRLANACAK?)

4.sınıf öğrencilerinin staj dersi ile kafalarının karmakarışık olduğu hepimizin malumu. Gelin bir de staj dersini aspirinden inceleyin...Ne,ne zaman,nasıl hazırlanacak bir bakalım.

Yazılanların tamamını dikkatli bir şekilde okuduğunuzda stajla ilgili bir probleminizin kalmayacağını garanti ediyoruz.
(tüm bilgiler : www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”)

UYGULAMA PROGRAMI (PLANI) NEDİR?

Öncelikle,Üniversitece belirlenecek tarihte uygulama programınızın eskişehire iadeli taahütlü şekilde göndermeniz gerektiğini hatırlatalım.Peki nedir bu uygulama planı? Uygulama planı,o dönem alınacak derslerin içeriğini haftalara ve ders saatlerine göre gösteren bir plandır.Yani,hangi hafta hangi konu işlenecekse bunu belirtir.Bu planın, ders ögretmeninin yıllık planının haftalık konularına bakılarak doldurulması gerekir.örnegin; 2.haftanın pazartesi günü ögretmeninin yıllık planında 9A sınıfında grammar dersi işlenecekse ve sizinde aynı sınıfa aynı gün dersiniz varsa ilgili saatlere grammar dersi yazılmalıdır.(konusunu yazmak mühim değildir)

İkinci dönem olan ögretmenlik uygulaması dersi 15 haftadan oluşacaktır.15 haftanın sonunda toplamda 10 ders anlatımı yapılmış olunmalıdır.Yani her hafta için bir ders anlatılması gerekmemektedir.10 hafta ders anlatımı gösterilip kalan 5 haftanın tamamı gözlem olarak ayarlanmalıdır.(sadece gözlem yapılacak olan haftalar isteğe göre belirlenebilir.)10 ders anlatımı grammar,vocabulary,reading,writing,speaking ve listening olarak ayarlanmalıdır.(4 tanesinden 2 ders, 2 tanesinden 1 ders gösterebilirsiniz.)İsteğe göre daha fazla da ders anlatımı yapılabilir.(isterseniz her beceri alanından 2 şer ders gösterip toplam 12 saat de yapabilirsiniz.)Her hafta 5 saat staj yapılmalıdır.Uygulama planınıza göre,hangi haftalara ders yazdıysanız o haftanın geri kalan 4 saatini gözlem olarak belirtmeniz gereklidir. Toplam en az 10 ders anlatımı yapılmalıdır. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Bu program 1.dönem hazırlamış olduğunuz programla benzerdir.Farkları ise,artık 1 tam ders saati içerisinde ders anlatacak olmanız ve 15 hafta içerisinde sadece 10 haftada (haftada 1 dersten) toplam 10 ders anlatmanızın gerekmesidir.

Uygulama programlarınızı mutlaka aynı gruptaki diğer arkadaşlarınızla (aynı ders ögretmeninin takip ettiği grup arkadaşlarınızla) yapmanız gerekmektedir.Ancak bu şekilde aynı haftanın aynı gün ve aynı saatine aynı dersin çakismasini önleyebilirsiniz.

Gözlem derslerinde her hangi bir belge doldurulmayacak ve gözlem dersleri için rapor hazırlanmayacaktır.

Bunun dışında,haftanın bir gününün belli saatleri arasının plan görüşme ve dönüt verme olarak ayrılması gerekiyor.(aktivitenin yapılacağı güne de konulabilir.)Plan görüşme ve dönüt,ders saatinde derste yapılmayacaktır.Bu aktivite dersten önce aday ögretmenlerce,aday ögretmenlerinin derslerinin olmadığı bir saat diliminde yapılmalıdır.Plan görüşme ve dönüt zamanında stajyerlerin staj ögretmeniyle bir araya gelerek etkinlik planlarını staj ögretmenine inceletmeleri ve etkinliklerini gerçekleştirdikleri dersle ilgili olarak ögretmenlerinden dönüt almaları öngörülüyor.Bu vakitte stajyerler uygulama planlarını inceleterek ögretmenlerine uygulama planı değerlendirme formlarını doldurtmalıdırlar.(Bu form her bir stajyerin uygulamak planına bakılarak ögretmen tarafından doldurulur ve puanlanır.Form hakkındaki detaylı bilgiyi yazımızın ilerleyen kısımlarında da bulacaksınız.Ayrıca bu formu buradan da indirebileceksiniz.) Plan görüşme ve dönüt verme uygulama planına,saat belirtilerek yazılabilir. (11:00-12:00 arası şeklinde) www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Bu program tastiklendikten sonra bir kopyası üniversitece belirlenecek tarihte iadeli taahütlü olarak eskişehire gönderilecektir.Diğer bir kopyası dosyanızda bulunacak,başka bir kopyası ise ders ögretmeninizde bulunacaktır. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

HAFTALIK DERS PROGRAMI :

Haftalık ders programına gelince, bu programın ilgili yerlerine dönem içerisinde SADECE hangi saatlerde hangi sınıfın derslerine girileceği yazılmalıdır. (bu programda, işlenecek ders yada konu için herhangi bir yer ayrılmamıştır,o yüzden işlenecek ders yada konu bu programa yazılmayacaktır.). Haftalık ders programının da tastiklenmiş haldeki bir nüshası üniversitece belirlenecek tarihte eskişehire iadeli taahütlü olarak gönderilmelidir.Diğer bir nüshası sizde,başka bir nüshası ise ders ögretmeninde kalacaktır.

UYGULAMA PLANI (RAPORLAR) NEDİR ?

Gelelim uygulama planlarına (raporlara). Öncelikle çok şey hazırlanacakmış gibi yada her şey çok karışıkmış gibi görünebilir.Sıra ile gidecek olursak,her ögretmen adayından derse gelmeden önce,anlatacağı ders için bir uygulama planı hazırlanması isteniyor. Peki uygulama planı nedir? Uygulama planı, anlatacağınız konuyu,sınıfta nasıl ve ne şekilde anlatacağınızı gösterir şekilde hazırlanan ve ögretmen adayına yol gösteren bir plandır. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Bu dönemde ders sunumu yapmanız gereklidir.Yani, girdiğiniz dersin konusunu 1 tam ders saati içerisinde siz anlatacaksınız.

Bu planı hazırlarken önce bir kapak sayfası yapmalısınız.Okul deneyimi dersi kitabının içerisinden kapak sayfasında yazacağınız bilgileri bulabilirsiniz.Kapak sayfası,uygulama planınızın ilk sayfası olacaktır. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Uygulama planı diyalog şeklinde hazırlanmalı.Yani,iki konuşmacı arasında geçen bir konuşma gibi. Ögretmen adayı,(T:teacher), sınıfta kurmayı planladığı her cümlesini bu plana yansıtmalı. Eğer sınıfa geldiğinde ilk sözü: good morning friends olacaksa,bunu etkinlik planında: T:Good morning friends, şeklinde göstermeli.Ögrencilerin,(S:students),verdiği karşilıklar ise plana yansıtılmamalı.Zaten bunu yansıtmanın da bir olanağı yoktur.Diyelim ki siz, past tense i anlatıyorsunuz ve T:what is past tense? şeklinde bir giriş yaptınız konuya,ögrencilerin bu soruya vereceği cevabı daha önceden (etkinlik planını ders anlatmadan önce hazırlayacağınız için) kestiremeyeceğinize göre,ögrencilerin bu soruya verdikleri yanıtı da planda göstermeniz olası değil.Etkinlik planını diyalog şeklinde ve ögrencilerin vereceği yanıt kısımlarına üç nokta koyarak hazırlamalısınız.Verebilecekleri bariz yanıtları ise planınıza yansıtabilirsiniz.Örnegin,sınıfa girdiğinizde good morning friends dediğinizde alacağınız yanıt bellidir. Yada onların verebileceklerini tahmin ettiğiniz yanlış cevapları da ara ara plana dahil edip düzeltmelerinizi nasıl yapacağınız konusunda kendinizi hazırlayabilirsiniz. Planınıza,etkinliğinizle ilgili olan çesitli resim, grafik, nesne veya benzeri ek materyalleri eklemeniz de yararınıza olacaktır.

Not: örnegin spor ile ilgili bir reading parçasının etkinlik planını hazırlayacaksanız reading dersinin warm-up, pre-reading , during reading ve post reading kısımlarının tamamının planınızda işlenmesi gereklidir.Bu ayrımı yapmaya özen gösteriniz.Yani dersi bu şekilde kısımlara ayırarak anlatınız.O derse ögrencileri hazırlamak için (warm-up) ,o ders içeriğine ögrencileri hazır bulundurmak için (pre-reading) , o ders içeriğine paralel bir etkinliği yapmak için (during reading) ve o dersle alakalı sonuçlandırma yapmak için (post-reading) kısımlarının tamamını etkinlik planınızda (rapor) hazırlamalısınız.Ve bu şekilde yaptığınız ayrımı planınıza da yansıtmalısınız.(kapak sayfasını hazırladıktan sonra,raporunuzun ilk sayfasının başina warm-up yazıp,bu uygulamayı anlatıp daha sonra pre-reading başlığını atıp bu uygulamayı anlatmalısınız.Daha sonra during-reading yazıp bu uygulamayı anlatmalı ve en sonunda post-reading yazıp bu uygulamayı anlatmalısınız.Reading, writing, speaking ve listening için bu ayrımlar yapılmalıdır.Grammar ve vocabulary için bir ayrım yapılmayacaktır.) www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Raporunuzun sonuna neyi niçin yaptığınızı belirten bir gerekçelendirme bölümü ve hangi aktiviteye ne kadar vakit ayırdığınızı eklemeniz de gerekli. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

1.dönemde olduğu gibi bir derste 2 kişinin ders anlatması gibi bir durum yoktur,herkes kendi ders saati içerisinde 1 tam ders saatini dolduracak şekilde ders anlatacaktır.


YANSITMA RAPORLARI :

Anlatılan her ders sonunda bir yansıtma planı hazırlanacak.Yansıtma planı,ders sonunda ögretmen adayının kendini ve anlattığı dersini değerlendirdiği bir rapordur.Yani,derste şuralarda etkisiz kaldım, şurayı anlatırken zayıftım,şu şekilde anlatabilirdim gibi sonuçlar çikarilarak rapor tutulmalı. Ufak bir not: yansıtma raporunda detaya inmeniz daha olumlu olacaktır.Anlattığınız konu past tense ise past tense in teknik kısımlarından bahsetmeniz yerinde olacaktır.Yani, past tense i anlattım fakat ögrenciler fiili ikinci haline dönüştürmede sıkıntı çekti bu da bazı fiillerin ikinci hallerinin de aynı kalması gerektiğinden kaynaklandı, gibi teknik kısımları anlatmanız daha iyi olur.Şu ögrenci şuna cevap verdi,cevabı doğruydu gibi yüzeysel anlatımlardan kaçınılmalı,yada eğer bu vurgulanacaksa muhakkak konunun kısımlarıyla bağdaştırılmalı.Yansıtma raporları için kapak sayfası gerekmemektedir.Boş bir sayfaya 8-10 cümle ile etkinlik planlarınızı değerlendirmeniz yetecektir. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

ÖGRETMENLIK UYGULAMASI TÜM BELGELERİ için lütfen sitemize uğrayınız. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”


DOSYANIZDA BULUNMASI GEREKENLER :

Bir de ögretmen adayının dosyasında neler olmalı kısaca ondan söz edelim. Ögretmen adayının dosyasında 1-aday tanıtım kartı,2-haftalık ders programı,3-ögretmenlik uygulaması uygulama programı,4-girilen sınıfların birer sınıf listesi,5-yönetmelik,6-aday yoklama listeleri,7-ders planları,8-yansıtma raporları,9-plan değerlendirme formları,10-ders gözlem formları,11-dosya genel düzeni değerlendirme formu,12-verilen notu gösteren ögretmenlik uygulaması not çizelgesi bulunmalı. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”


HANGİ BELGE NE İFADE EDİYOR?

Dosya bulunması gerekenler size çok karışıkmış gibi gelebilir.Şimdi dosyanızda hangi belgeler bulunacak ve bu belgelerden bazılarının ne ifade ettiğini açıklamalarıyla birlikte inceleyelim. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Aday tanıtım kartınız dosyanızın en başinda bulunmalı.

Tastiklenen ögretmenlik uygulaması haftalık ders programı dosyanızda olmalı.

Uygulama programınızın okul müdürlüğünce tastiklenen ve staj ögretmeninizce imzalanan şekli dosyanızda bulunmalı.

Uygulama programının ve ögretmenlik uygulaması haftalık ders programının bir nüshası belirlenen zamana kadar eskişehire daha önceden de gönderilmeli.

Bunların dışında haftalık devam çizelgeleriniz dosyanızda bulunmalı.Bu çizelge,hangi haftanın hangi günü hangi saat hangi sınıfa derse girdiğinizi staj ögretmeninizin imzasıyla birlikte gösterir.

Uygulama programınızdaki (planınızdaki) günlerde okula gelip gelmediğinizin sizin imzanızla tutulduğu ögretmen adayı haftalık devam çizelgeleri ise staj ögretmeninde durur ve her haftanın devam çizelgesi staj ögretmenince saklanıp belirlenen vakitte eskişehire yollanır.Bu çizelgelerin bir nüshası da dosyanızda bulunmalıdır. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Ögretmen adayının derse gelmeden önce hazırladığı uygulama planları ders ögretmeni tarafından incelenir ve uygulama planı değerlendirme formuna puan olarak geçilir.Her plan için puanlanan bu formlar da dosyanızda bulunmalı.

Uygulama ögretmeninin ögretmen adayı ders anlatırken doldurduğu gözlem formlarına gelince.Bu formlar: ögretmenlik uygulaması ders gözlem formu ve ögretmenlik uygulaması gözlem değerlendirme formudur.Her iki formda uygulama ögretmenine aittir ve ders anlatan ögretmen adayının değerlendirilmesi bu formlar ile sağlanır. İlgili formlar ders esnasında uygulama ögretmeni tarafından doldurulur.Doldurulan bu formların bir nüshasının dosyada bulunması gereklidir.

Dosya genel düzeni değerlendirme formu ögretmen adayı tarafından hangi hafta hangi etkinlik planının yapılıp yapılmadığının gösterildiği bir formdur, bu da gerektiği şekilde yani - ilgili belge dosyasında var-yok - şekliyle doldurulur.Bu form dönem sonunda 1 defaya mahsus şekilde ders ögretmeni tarafından,adayın dosyası kontrol edilerek doldurulacaktır.

Staj ögretmeninizin dosyanızı inceledikten sonra notunuzu yazacağı not çizelgesi de dosyanızda bulunmalı.(Bu çizelge,2.dönemin sonunda ögretmen adayının dosya içeriğine bakılarak staj ögretmeni tarafından nihai notun yazılacağı çizelgedir.)

Tüm bu belgelere ek olarak,tabi ki staj raporlarınız, her raporunuzun yansıtması ve staj yaptığınız okul ile ilgili bilgiler, yönetmelikler ve girdiğiniz sınıfların birer listesi de dosyanızda bulunmalı. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

DOSYA TESLİM TARİHİ :

Dosya teslim tarihi üniversitece duyurulacaktır.Bu tarihe kadar ögretmen adaylarının dosyalarında istenen tüm belgeleri hazır bulundurarak dosyalarını uygulama ögretmenlerine belirtilen tarihte teslim etmesi gerekiyor.

Önemli not : Ögretmenlik uygulaması (2.dönemki) içerik olarak bir önceki dönem yapılan (1.dönem) okul deneyimi 2 uygulamasıyla aynıdır. Sadece ögretmen adayının ders anlatacağı dakikalarda ve hazırlayacağı birkaç ekte farklılıklar olacaktır.Okul deneyimi 2 dersi kitabının arka kısmında ek şeklinde gösterilen belgelerin bazıları 2.dönemde yapılacak olan ögretmenlik uygulamasına aittir.Bu ekler 2.dönemde yapılacak olan ögretmenlik uygulaması dosyasına ilave edilecektir.Okul deneyimi 2 dersi kitabınızı incelerken,belgelerin üzerinde OKUL DENEYİMİ 2 mi yoksa ÖGRETMENLIK UYGULAMASI mı yazdığına dikkat edin. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”


DEĞERLENDİRME :

Not: ders ögretmeni tarafından puanlanan formların (ek:6 ,ek:7, ek:8a ) ortalaması, dönem sonunda ders ögretmenince hesaplanıp not çizelgesindeki (ek:10) gözlem not ortalaması bölümüne yazılacaktır. Not çizelgesindeki (ek:10) dosya genel düzeni notu bölümüne,ders ögretmeninin dosya genel düzeni değerlendirme formunda (ek:9a) verdiği puan yazılacaktır.Not çizelgesindeki ilgili yerlere,yansıtma raporları ortalaması ve uygulama planları ortalaması da ders ögretmenince hesaplanıp işlenecektir.

Değerlendirmeye gelecek olursak.(birinci dönem sonuna kadar olan) Okul deneyimi 2 uygulaması %30, (ikinci dönem yapılacak olan) ögretmenlik uygulaması ise %70 oranında geçme notunu belirleyecek. Her iki dönemdeki değerlendirmenin %50 sini uygulama ögretmeni %50 sini ise eskişehirde toplanacak kurul yapacak. Bu dersin geçme notu ise 50dir. www.clubaspirin.net “iölp ilk yardım servisi”

Diyelim ki,uygulama ögretmeni birinci dönemki okul deneyimi 2 uygulamasından ögretmen adayında 80 vermiş olsun,bu notun %50 si alınacak ve ortaya çikan 40 puana kurul tarafından ilave edilecek notun eklenmesi beklenecektir.Birinci dönemki okul deneyimi 2 uygulamasına da kurul tarafından 70 verildiğini düşünürsek bu notunda %50 si alınacak ve ortaya çikan 35 puan daha önceden uygulama ögretmeninin verdiği notla toplanıp %30u alınacaktır.Yani,40+35=75 75 in %30u ise 22,5 olacaktır.Bu not ( yani 75 puan) birinci ara sınav notu olarak kabul edilecektir.İkinci dönemdeki ögretmenlik uygulaması dersinden ise uygulama ögretmeni tarafından 70 verildiğini varsayalım,bu notun %50 sini alacağız,yani 35. Kurul tarafından da ögrenciye 70 verildiğini kabul edelim,bunun da %50 si 35 olacaktır. Bu iki not toplamının %70 i ise final notu olarak kabul edilecektir. Yani,35+35=70, 70 in %70 i ise 49. Birinci dönemdeki okul deneyimi 2 uygulamasından alınan 1.ara sınav puanı (75 puan yani yüzdelik puanı 22,5) ve ikinci dönemki ögretmenlik uygulaması final sınavı puanı (70 puan yani yüzdelik puanı 49) toplanarak,geçme notunu oluşturacaktır

YANİ;
1.dönemki puanının %30u + 2.dönemki puanın %70i
(75) 22,5 + (70) 49 = 71,5
__________________
~ Aslında biz ne yaptıysak kendimiz yaptık. Çünkü ufacık bir ilgiyi aşk, iki kelime edeni kendimize dost sandık".

"O bir mesaj atar sen 30 defa okursun"
- Niye mi ?
- çünkü sen Av CısıN
PoSTaCı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-05-2008, 08:22 AM   #4 (permalink)
 
PoSTaCı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
Bulunduğu yer: MisTanbUL
Mesajlar: 32,032
PoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to behold
Standart

ÖĞRETMEN ADAYLARININ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM ÖĞRETİM KURUMLARINDA
YAPACAKLARI ÖĞRETMENLİK UYGULAMASINA
İLİŞKİN YÖNERGE

BİRİNCİ BÖLÜM
Genel Hükümler
Amaç

Madde 1- Bu Yönergenin amacı, öğretmen adaylarının, öğretmenlik mesleğine daha iyi hazırlanmalarını, öğrenimleri süresince kazandıkları genel kültür, özel alan eğitimi ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıklarını gerçek bir eğitim-öğretim ortamı içinde kullanabilme yeterliliği kazanmalarını sağlayacak uygulama çalışmalarına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Kapsam

Madde 2- Bu Yönerge, öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarındaki öğrencilerin, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel eğitim ve öğretim kurumlarında yapacakları öğretmenlik uygulaması çalışmalarının, amaç, ilke ve yöntemlerini kapsar.

Dayanak

Madde 3- Bu Yönerge, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 3797 sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Teşkilât ve Görevleri Hakkında Kanun ve 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun ilgili hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

Madde 4- Bu Yönergede geçen:

Öğretmen Adayı, öğretmenlik programlarına devam eden, öğretmeni olacağı öğretim düzeyi ve alanında, okul ortamında, öğretmenlik uygulaması yapan yüksek öğretim kurumu öğrencisini,sağlayan, ilde millî eğitim müdürü veya yardımcısı, ilçede ise ilçe millî eğitim müdürü ya da şube müdürünü,

Uygulama Okulu Koordinatörü, okulundaki uygulama etkinliklerinin belirlenen esaslara uygun olarak yürütülmesi için uygulama okulu, ilgili kurumlar ve kişiler arasında iletişim ve koordinasyonu sağlayan okul müdürünü veya yardımcısını,

Uygulama Öğretmeni, uygulama okulunda görevli, öğretmenlik formasyonuna sahip, alanında deneyimli öğretmenler arasından seçilen, öğretmen adayına öğretmenlik mesleğinin gerektirdiği davranışları kazanmasında rehberlik ve danışmanlık yapan sınıf veya ders öğretmenini,

Öğretmen Yetiştirme Millî Komitesi, Öğretmen yetiştirme sisteminin daha kalıcı ve etkin bir şekilde işlemesini sağlamak ve daha nitelikli öğretmen yetiştirmeye katkıda bulunmak üzere Millî Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve Eğitim Fakülteleri temsilcilerinden oluşan danışma organını,ifade eder.
__________________
~ Aslında biz ne yaptıysak kendimiz yaptık. Çünkü ufacık bir ilgiyi aşk, iki kelime edeni kendimize dost sandık".

"O bir mesaj atar sen 30 defa okursun"
- Niye mi ?
- çünkü sen Av CısıN
PoSTaCı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-05-2008, 08:24 AM   #5 (permalink)
 
PoSTaCı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
Bulunduğu yer: MisTanbUL
Mesajlar: 32,032
PoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to beholdPoSTaCı is a splendid one to behold
Standart

ve devamı...

http://rapidshare.com/files/113845661/yonerge.rar.html
__________________
~ Aslında biz ne yaptıysak kendimiz yaptık. Çünkü ufacık bir ilgiyi aşk, iki kelime edeni kendimize dost sandık".

"O bir mesaj atar sen 30 defa okursun"
- Niye mi ?
- çünkü sen Av CısıN
PoSTaCı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
Öğretmenlik, raporları, uygulaması

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum Şartları


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:55 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2
aBSHeLL
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Abshell-AileVadisi

Linkler

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314